לייעוץ חייגו

לקבלת הצעת מחיר להדברת טרמיטים וייעוץ בחינם!
חייגו 055-970-5873

ממליצים עלינו

חדש באתר

טרמיטים בעץ

טרמיטים בעץ – איך הם מגיעים ומה אפשר לעשות נגדם?

מה מושך טרמיטים לעץ, איך הם מגיעים לעצים, כיצד ניתן למנוע טרמיטים בעץ ואיך מדבירים אותם במידה והם כבר הספיקו לאכול ממנו? המשיכו לקרוא וגלו את כל התשובות.

בעוד שחרקים רבים אחרים נוברים בתוך עצים או מטילים ביצים עליהם, מעטים יכולים לעכל את העץ עצמו. הטרמיטים עם זאת מעכלים סיבי תאית של עצים בעזרת חיידקים שחיים במערכת העיכול שלהם, שלמעשה עוזרים להם גם לעכל פריטים אחרים, כמו קרטון, כותנה וטפטים לקירות. כיום יש בישראל אפילו טרמיטים שיכולים לעכל פלסטיק ואף מתכות קלות, אך עם זאת, הנפוצים ביותר הם אלו שניזונים מעץ. אנחנו בחברת סטופ טרמיט מעוניינים לעזור לכם לדעת כיצד להימנע מטרמיטים בעצים ומה אפשר לעשות נגדם, ואם נדרשת לכם הדברה נגד טרמיטים, נשמח לעמוד לשירותכם.

טיפול טרמיטים בעץ באמצעות ג'ל
שירות עם אחריות ל-5 שנים
פריסה ארצית רחבה
לייעוץ והצעת מחיר ללא התחייבות
חייגו: 055-970-5873

טרמיטים בעץ

איך מגיעים הטרמיטים לעץ?

יש 2 דרכים שבהם טרמיטים מגיעים לעץ שבביתכם, וזה תלוי בסוג הטרמיט. אם זה טרמיט עץ, הוא ככל הנראה היה מצוי בתוך העץ עוד לפני שהגיע לביתכם, כשאפילו היצרן או המשווק לא ידעו שיש בעצים שלהם בעיה שכזו. אם למשל רכשתם רהיט שהורכב מעצים, ייתכן שכבר היו טרמיטים עוד לפני שהוא הגיע למרכיב הרהיטים, והם התחילו לנבור בתוכו ולעשות נזק שתראו את הסימנים לו רק אחרי מספר שנים. 

בניגוד אליהם, טרמיטי אדמה מגיעים דווקא מסביבתכם הקרובה, והם פועלים קצת כמו נמלים. הטרמיטים האלה חיים מתחת לאדמה ומתפרשים בצורת כוכב על פני שטח נרחב בחיפוש אחר סיבי תאית שיוכלו לאכול מהם. טרמיטים בעץ ככל הנראה עברו זמן רב בחיפושים אחר אותו העץ, כשביקרו במדרכות, יסודות מבנים, צינורות וכדומה, דרכם הגיעו אל העץ. אם אתם רואים בסביבתכם טרמיטים עם כנפיים, זה סימן מובהק לכך שכבר יש קהילת טרמיטים בסביבתכם שיודעת איפה למצוא עץ, וכעת היא מתרחבת.

 

איך למנוע טרמיטים בעצים?

את טרמיטי העץ אין דרך למנוע פרט ללוודא שרהיטי ופריטי העץ שאתם מזמינים עברו טיפול נגד טרמיטים כבר במפעל. גם אם תבחנו את העץ לעומק ייתכן שלא תראו סימנים של טרמיטים ברהיטים. מאחר שטרמיטים נמשכים גם ללחות, חשוב מאוד לוודא שאין אזורים לחים בביתכם או נזילות כאלה ואחרות שעלולות למשוך את הטרמיטים דווקא לכיוונכם. המזיקים האלה גם נמשכים לריח של עץ רקוב, לכן על אחת כמה וכמה כדאי לשים לב לרטיבות בעצים. 

חשוב מאוד לציין שכיום נפוץ מאוד למצוא טרמיטים בחולות לבנייה, משמע כל בית חדש שנבנה יכול לעמוד על תשתית שכבר נמצאים בה טרמיטים, ועל כן חשוב להדביר את אתר הבנייה לפני ובמהלך העבודה בו. צריך להדביר את החולות שבהם משתמשים לבנייה וגם את הבטון שכבר הוקם, וכך למעשה ניתן לוודא שלא יהיו טרמיטים בבית אחרי שיתחילו להתגורר בו אנשים.

 

הדברת טרמיטים בעץ – איך עושים את זה?

אז איך מטפלים בעץ שנגוע בטרמיטים? החדשות הטובות הן שניתן להדביר את הטרמיטים בכל מקום שבו הם נמצאים, ורק צריך לבחור את השיטה הנכונה. החדשות הרעות הן שאם נעשה כבר נזק רב לעץ, לא תהיה ברירה אלא להחליף אותו. הדברה נגד טרמיטים תוכל למנוע נזקים עתידיים, אך לא תתקן נזקים שכבר התרחשו בעץ.

כשיש טרמיטים בעץ טיפול יכול להיעשות באופן עקיף או ישירות בעץ, והכל תלוי למעשה בסוג הטרמיט שניזון ממנו. אם מדובר למשל בטרמיט האדמה, נצטרך לטפל באדמה הנגועה ובעצם ליצור חיץ בינה לבין הבית שלכם, כלומר בין הקן של הטרמיטים לבין פריטי העץ שהם מעוניינים לאכול מהם.

אם צריך לעשות הדברת טרמיטים ישירות, זה יכול להיעשות בעזרת פיתיונות ג'ל או שמנים, אולם היעילות של הטיפולים האלה יכולה להיות מוטלת בספק במקרה של נגיעות רצינית. אם יש כבר קהילה גדולה של טרמיטים שהתמקמה בתוך רהיט מעץ, הטיפול היחידי שיוכל לעזור לו זה או הדברה באיוד או