לייעוץ חייגו

לקבלת הצעת מחיר להדברת טרמיטים וייעוץ בחינם!
חייגו 055-970-5873

ממליצים עלינו

חדש באתר

שיטות הדברה

9 שיטות הדברת טרמיטים שעוזרות לנו להשמיד אותם

איך מדבירים טרמיטים, אילו שיטות קיימות ומתי משתמשים בכל שיטה ושיטה? המשיכו לקרוא וגלו כיצד מדבירים היום טרמיטים בדרכים שונות.

טרמיטים הם מזיקים מרתקים, מכיוון שהם מבין בעלי החיים היחידים בעולם שיכולים למצוא בעץ את מזונם. עם זאת, הנזקים שהם עושים הם קשים מאוד, וצריך להדביר אותם מהר ובזמן, אך איך עושים את זה? ובכן, לנו בחברת סטופ טרמיט יש לא מעט שיטות הדברת טרמיטים שהתמקצענו בהן לאורך 25 שנות הפעילות שלנו, ואתם מוזמנים כעת להכיר אותן כדי לדעת איך אנחנו יכולים להדביר עבורכם את הטרמיטים.


  1. טיפול באדמה נגד טרמיטים

השיטה היעילה והמומלץ ביותר היא ריסוס החול שמתחת ומסביב לבית, מה שיאפשר לייצר חוצץ בין האדמה לבין הבית שדרכו לא יוכלו לעבור הטרמיטים. השיטה הזו תגן על ביתכם למשך שנים רבות וטובות מפני טרמיטים.


  1. הדברה כימית בריסוס

הטיפול הזה הוא לרוב טיפול מונע, שמשתמשים בו למשל על בטון בשלב הבנייה כדי לוודא שלא יגיעו טרמיטים לבית לאחר שהבנייה תושלם. ניתן כמובן לרסס את הבית גם לאחר שהוא בנוי, ולעיתים מומלץ לעשות זאת אם מבחינים בטרמיטים בתוך הבית.


  1. הדברה ביולוגית

נגד טרמיטים הדברה ביולוגית יכולה להיות יעילה כשהקן שלהם נמצא עמוק מאוד מתחת לאדמה וכשידוע שיש טרמיטים בגינה. השיטה הזו למעשה נותנת לטבע לעשות את שלו, כשמשחררים בסביבת הטרמיטים נמטודות שמחפשות אותם וניזונות מהם.


  1. פיתיונות ג'ל

הפיתיונות האלה יעילים מאוד – זאת כל עוד הטרמיטים אכן בוחרים לאכול מהם, מה שלא תמיד קורה. הם מכילים עמילן מורעל שמחסל את הטרמיטים לאחר שהם צורכים ממנו, והם מאכילים בו את המלך והמלכה שלהם, כך שהם מסייעים לחסל ביעילות את כל הקן ולמנוע את התפתחותו.


  1. תיבות האכלה עם רעל

את תיבות ההאכלה מחדירים ישירות לאדמה, ובהם יש מקור מזון שממנו יכולים לאכול הטרמיטים. לאורך הזמן, אחרי שהטרמיטים מתחילים להגיע לתיבה, ניתן להציב בתוכה רעל, ואותו צריך להחליף מדי פעם. השיטה הזו מצריכה הרבה סבלנות כי לוקח לה זמן למשוך את הטרמיטים ולהתחיל להראות תוצאות טובות.


  1. איוד

במקרים רבים יש נגד טרמיטים דרכי טיפול שניתן לבצע כבר במקום, אך לעיתים צריך לקחת רהיט נגוע למקום אחר ולהדביר אותו שם. זה המצב למשל במקרה של איוד, שבו צריך לסגור את הרהיט עם גז למשך קצת יותר משבוע כדי להדביר את הטרמיטים. להדברה שכזו צריך רישיון מיוחד שלא כל מדביר מחזיק ברשותו.


  1. טיפול בקור / חום

טמפרטורות קיצוניות יכולות להשמיד את הטרמיטים, כשהחום פועל מהר יותר, אך מסוכן יותר לרהיט שאותו מדבירים. טיפול בקור לוקח הרבה יותר זמן – כמה שבועות לעומת כמה ימים – אך הוא מאפשר לשמור על הרהיט כמו שצריך, מה שחשוב למשל במקרה של יצירות אומנות או פריטים עתיקים שמדבירים מפני טרמיטים.


  1. טיפול ברהיט בעזרת שמנים

היעילות של הטיפול הזה מוטלת בספק, אך שמנים אתריים מסוימים מסוגלים למנוע נגיעות של טרמיטים ברהיטים, כמו למשל שמן קינמון. אנחנו מעדיפים להשתמש בהם כטיפול מונע ולא כטיפול להדברה באופן פעיל.


  1. הדברת רהיטים כימית

בשיטה זו מחדירים נוזל או קצף הדברה לתוך הרהיט, והוא מחסל את הטרמיטים שהתמקמו ברהיט. אם אין חורים צריך ליצור כאלה ברהיט, כדי שניתן יהיה להחדיר דרכם את חומר ההדברה.